fredag 10 april 2015

Dieta, formulė

Dažnai žmonės, kurie laikosi dietos  (tam tarpe ir aš), nežino, kaip elgtis toliau, kai norimas svoris jau pasiektas. Kilogramai nukrito, o kas toliau?





Dietos juk nesilaikysi visą gyvenimą. Tada pradedama valgyti taip, kaip anksčiau, arba net daugiau (nes dabar aš juk liekna, tai galiu leisti sau papiktnaudžiauti). Po truputį sugrįžtama prie senų matinimosi įpročių, sugįžta prarasti kilogramai, dažniausiai dar ir su kaupu. Tai ką daryti, kad svoris nebegrįštų? Sena elementari tiesa- skaičiuoti kalorijas! Bet iš kur žinoti, kiek kalorijų aš galiu suvartoti?

Perskaičiau vieną straipsnį, ir staiga viskas pasidarė aišku  (kartais taip būna- staiga supranti, atrodytų, savaime suprantamą dalyką, ir niekaip nesupranti, kodėl anksčiau to nesupratai. Labai čia dabar viską aiškiai surašiau... :-D ). Straipsnyje aprašyta formulė, pagal kurią paskaičiuoji, kiek kalorijų reikia sunaudoti, kad svoris laikytųsi stabiliai. Formulė tokia (moterims (vyrams- straipsny)):

9,99 x svoris (kg) + 6,25 x ūgis (cm) - 4,92 x amžius (metai) - 161

Tai jeigu aš sveriu 58kg (čia po to, kai numesiu 15kg ;-) ), ir esu patenkinta tuo svoriu, tai įrašau 58, ten kur svoris formulėj,  ir suvedu likusius duomenis. Mano atveju gaunasi 1330 kalorijos (dar reikia tą skaičių padauginti iš aktyvumo kofeciento, bet tai minimaliai keičia rezultatą). Reiškia, turiu suvartoti ne daugiau nei 1330 kalorijų, kad svoris neaugtų. Jeigu atsitinka taip , kad sunaudojama daugiau- tai ir išdeginti reikia daugiau! Sporto salė- puiki alternatyva. ;-) Elementaru, Vatsonai!

Inga kommentarer:

Skicka en kommentar